Przejdź do treści
7°CPowietrze: bardzo dobre czwartek, 15 października 2026 · imieniny: Teresy, Jadwigi wschód 07:23 · zachód 18:07
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 5 Sprawozdanie Komisji o komisyjnym projekcie ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw (druki nr 2750, 2793 i 2793-A)

31.07.2026 11:50, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 19

Wynik głosowania

Przyjęte poprawka 1

Za głosowało 260 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
260 60,5%
Przeciw
0 0,0%
Wstrzymało się
170 39,5%
Nie głosowało
30

Procenty liczone od 430 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sulęcin

Za 8

Wstrzymali się 3

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Sulęcin

O czym było głosowanie

Komisyjny projekt ustawy zmieniającej ustawę o zmianie ustawy - Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw

projekt komisyjny, stan: uchwalony, druki nr 2750, 2793, 2793-A

projekt dotyczy zmiany przepisów w zakresie obowiązku wniesienia albo uzupełnienia zaliczki na poczet opłaty za przyłączenie do sieci. Projekt nie ingeruje w konstrukcję zaliczki, lecz doprecyzowuje zakres podmiotowy i czasowy przepisów przejściowych

Sprawozdawca: Jerzy Meysztowicz

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Jerzy MeysztowiczKOPanie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Połączone komisje rekomendują Wysokiej Izbie przyjęcie wszystkich czterech poprawek, przy czym nad poprawkami 2...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156153003
PiS1479012513
Rozwój Plus4080266
PSL-Trzecia Droga3231001
Lewica2120001
Konfederacja1600133
Centrum1515000
Polska 20501514001
niezrzeszeni75020
Demokracja Bezpośrednia41012
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30030

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 15.10.2026 06:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:06