Przejdź do treści
10°CPowietrze: bardzo dobre czwartek, 15 października 2026 · imieniny: Teresy, Jadwigi wschód 07:23 · zachód 18:07
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 7 Sprawozdanie Komisji o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi oraz niektórych innych ustaw (druki nr 2675, 2787 i 2787-A)

31.07.2026 11:55, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 26

Wynik głosowania

Przyjęte poprawka 1

Za głosowało 417 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
417 95,4%
Przeciw
1 0,2%
Wstrzymało się
19 4,3%
Nie głosowało
23

Procenty liczone od 437 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sulęcin

Za 12

Posłowie związani z miastem Sulęcin

O czym było głosowanie

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi oraz niektórych innych ustaw

projekt poselski, stan: uchwalony, druki nr 2675, 2787, 2787-A

projekt dotyczy umożliwienia właścicielom gruntów rolnych zniszczonych w wyniku powodzi przywrócenia właściwości produkcyjnych gleb poprzez usprawnienie i przyspieszenie procesu rekultywacji gruntów. W przypadku gdy rekultywacja gruntów będzie zbyt kosztowna lub gdy grunty rolne w przyszłości...

Sprawozdawca: Marek Jan Chmielewski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Marek Jan ChmielewskiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Panie Premierze! To kolejna forma wsparcia ludzi, którzy ucierpieli w wyniku powodzi. Dotyczy to tym razem grupy rolników, dotyczy...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156152103
PiS147137019
Rozwój Plus4035005
PSL-Trzecia Droga3232000
Lewica2120001
Konfederacja1610132
Centrum1515000
Polska 20501513002
niezrzeszeni76010
Demokracja Bezpośrednia42011
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30030

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 15.10.2026 10:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:06