Przejdź do treści
14°CPowietrze: dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:19 · zachód 18:11
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 22 Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego w związku z realizacją polityki migracyjnej Unii Europejskiej (druk nr 2602)

31.07.2026 12:09, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 44

Wynik głosowania

Przyjęte wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu - wniosek o odrzucenie projektu ustawy w pierwszym czytaniu

Za głosowało 247 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
247 55,4%
Przeciw
199 44,6%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
14

Procenty liczone od 446 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sulęcin

Za 8

Przeciw 4

Posłowie związani z miastem Sulęcin

O czym było głosowanie

Obywatelski projekt ustawy o ochronie bezpieczeństwa wewnętrznego w związku z realizacją polityki migracyjnej Unii Europejskiej

projekt obywatelski, stan: odrzucony, druki nr 2602

projekt dotyczy w ocenie wnioskodawców - zapewnienia, aby w procesie implementacji prawa UE w zakresie polityki migracyjnej, w szczególności tzw. paktu migracyjnego, Rzeczypospolita Polska korzystała z przysługującej jej na gruncie art. 72 TFUE kompetencji do ochrony bezpieczeństwa wewnętrznego i...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156155001
PiS147014106
Rozwój Plus4003703
PSL-Trzecia Droga3232000
Lewica2121000
Konfederacja1611302
Centrum1515000
Polska 20501514001
niezrzeszeni75200
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem44000
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 18:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:06