Przejdź do treści
13°CPowietrze: dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:19 · zachód 18:11
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 27 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz niektórych innych ustaw (druki nr 2835 i 2847)

31.07.2026 12:23, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 61

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawki nr 1-3, 5-6 oraz 8-9

Za głosował 1 poseł. Wymagana bezwzględna większość głosów - co najmniej 222 głosy za.

Za
1 0,2%
Przeciw
440 99,5%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
18

Procenty liczone od 442 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sulęcin

Przeciw 12

Posłowie związani z miastem Sulęcin

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2835, 2847

projekt dotyczy wprowadzenia nowej formy opieki - punkt opieki dziennej; wprowadzenia nowych uprawnień dla osób pracujących z najmłodszymi dziećmi (w tym m.in.: płatny czas na podnoszenie kwalifikacji zawodowych; 33-procentowa ulga na przejazdy publicznym transportem zbiorowym); nowe wymagania...

Sprawozdawca: Dorota Marek

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Dorota MarekKOPanie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Połączone komisje rekomendują, aby Wysoki Sejm raczył wszystkie poprawki Senatu przyjąć. Dziękuję. (Oklaski)

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015402
PiS147014016
Rozwój Plus4013504
PSL-Trzecia Droga3203002
Lewica2102100
Konfederacja1601402
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni70700
Demokracja Bezpośrednia40301
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
bezwzględna większość głosów (co najmniej 222 głosy za)

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 14:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:07