Przejdź do treści
14°CPowietrze: dobre wtorek, 13 października 2026 · imieniny: Edwarda, Teofila wschód 07:19 · zachód 18:11
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 28 Sprawozdanie Komisji o uchwale Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym oraz niektórych innych ustaw (druki nr 2836 i 2854)

31.07.2026 12:28, 63. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 67

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawki nr 1-10 i 12

Za głosowało 178 posłów. Wymagana bezwzględna większość głosów - co najmniej 222 głosy za.

Za
178 40,2%
Przeciw
264 59,6%
Wstrzymało się
1 0,2%
Nie głosowało
17

Procenty liczone od 443 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sulęcin

Za 4

Przeciw 8

Posłowie związani z miastem Sulęcin

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o publicznym transporcie zbiorowym oraz niektórych innych ustaw

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 2836, 2854

projekt dotyczy poprawy dostępności transportu publicznego, szczególnie na obszarach wiejskich i w mniejszych miejscowościach oraz skuteczniejszego przeciwdziałania wykluczeniu transportowemu

Sprawozdawca: Krzysztof Truskolaski

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Krzysztof TruskolaskiKOPanie Marszałku! Wysoka Izbo! Senat do ustawy zgłosił 12 poprawek. Połączone komisje rekomendują, aby wszystkie poprawki przyjąć. (Oklaski)

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015501
PiS147140007
Rozwój Plus4036004
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102100
Konfederacja1601312
Centrum1501500
Polska 20501501401
niezrzeszeni71600
Demokracja Bezpośrednia41201
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej30300

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
bezwzględna większość głosów (co najmniej 222 głosy za)

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 13.10.2026 18:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 17:07