Przejdź do treści
7°CPowietrze: bardzo dobre czwartek, 15 października 2026 · imieniny: Teresy, Jadwigi wschód 07:23 · zachód 18:07
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 1 Sprawozdanie Komisji o senackim projekcie ustawy o organach właściwych i postępowaniach w sprawach reklamy politycznej oraz odpowiedzialności za naruszenie obowiązków w tych sprawach (druki nr 2769, 2833 i 2833-A)

04.09.2026 11:38, 64. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 19

Wynik głosowania

Nieprzyjęte wniosek o odrzucenie w całości projektu

Za głosowało 201 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
201 45,5%
Przeciw
241 54,5%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
18

Procenty liczone od 442 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Sulęcin

Za 3

Przeciw 8

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Sulęcin

O czym było głosowanie

Senacki projekt ustawy o organach właściwych i postępowaniach w sprawach reklamy politycznej oraz odpowiedzialności za naruszenie obowiązków w tych sprawach

projekt senacki, stan: uchwalony, druki nr 2769, 2833, 2833-A

projekt dotyczy ustanowienia przepisów służących stosowaniu rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2024/900 z dnia 13 marca 2024 r. W myśl projektu organem wiodącym, któremu powierzone zostaną zadania w zakresie ww. rozporządzenia oraz nadzór nad jego stosowaniem będzie PKW, a...

Sprawozdawca: Iwona Karolewska

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Iwona KarolewskaKOPanie Marszałku! Panie Premierze! Wysoka Izbo! Mam zaszczyt przedstawić dodatkowe sprawozdanie Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o senackim projekcie...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO156015501
PiS146142004
Rozwój Plus4138003
PSL-Trzecia Droga3203002
Lewica2102100
Konfederacja1615001
Centrum1501401
Polska 20501501401
niezrzeszeni71402
Demokracja Bezpośrednia43001
Razem40301
Konfederacja Korony Polskiej32001

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 15.10.2026 06:05; głosowanie pobrane: 14.09.2026 15:18